x
A SIPO.hu cookie-kat használ statisztikai és a felhasználói élmény javítása érdekében. A SIPO.hu oldal használatával elfogadod a cookie-kat és adatvédelmi szabályzatunkat.
Termékek Menü

GUAIFENOMED WICK 200 mg/15 ml méz és gyömbér ízû szirup

GUAIFENOMED WICK 200 mg/15 ml méz és gyömbér ízû szirup Katt rá a felnagyításhoz
Ár:
1.819 Ft
1.455 Ft
20%
Egységár: 8 Ft/ml

A Wick GuaifenoMed szirup hatóanyaga a guaifenesin, amely a köptető gyógyszerek csoportjába tartozik. A Wick GuaifenoMed szirup olyan gyógyszer, amely elősegíti a légutakban lévő nyák felköhögését.

Raktárinformáció: RENDELÉSRE
Várható szállítás: 2018. május 30.
Kiszerelés: 1db
Mennyiség: 180ml
Leírás

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára 

Wick GuaifenoMed 200 mg/15 ml méz és gyömbér ízű szirup

gvajfenezin

 

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

  • Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
  • Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3‑5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1.       Milyen típusú gyógyszer a Wick GuaifenoMed szirup és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.       Tudnivalók a Wick GuaifenoMed szirup szedése előtt

3.       Hogyan kell szedni a Wick GuaifenoMed szirupot?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell a Wick GuaifenoMed szirupot tárolni?

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Milyen típusú gyógyszer a Wick GuaifenoMed szirup és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Wick GuaifenoMed szirup hatóanyaga a guaifenesin, amely a köptető gyógyszerek csoportjába tartozik.

 

A Wick GuaifenoMed szirup olyan gyógyszer, amely elősegíti a légutakban lévő nyák felköhögését.

 

Alkalmazási javallatok:

  • A nyák fellazítására és a váladék kiürítésének elősegítésére az alábbi állapotok által okozott köhögés esetén:
  • nátha és influenzaszerű megbetegedések, valamint
  • heveny hörghurut esetén.

 

A Wick GuaifenoMed szirup felnőttek és 14 év feletti serdülők részére ajánlott.

 

2.       Tudnivalók a Wick GuaifenoMed szirup szedése előtt

 

Ne szedje a Wick GuaifenoMed szirupot

ha allergiás a gvajfenezinre, levomentolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

  • A Wick GuaifenoMed szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
  • károsodott veseműködés esetén;
  • a miaszténia grávisz nevű, az izmok terhelésre történő gyors kifáradásával járó immunrendszeri betegség esetén;
  • asztmához, krónikus hörghuruthoz, tüdőtágulathoz társuló vagy dohányzás okozta krónikus vagy tartósan fennálló köhögés esetén;
  • súlyos emésztőrendszeri beteség esetén;
  • ha köhögéscsillapító szerekkel együtt szedné.

 

Gyermekek

Ennek a gyógyszernek a szedése 14 éves kor alatti gyermekek számára nem ajánlott.

 

Egyéb gyógyszerek és a Wick GuaifenoMed

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

A Wick GuaifenoMed szirup fokozhatja az alábbiak hatását:

  • nyugtatók,
  •  izomlazítók, amelyeket például műtéteknél, általános érzéstelenítés során alkalmaznak.

 

A Wick GuaifenoMed szirup egyidejű bevétele ételekkel és italokkal

Nincsenek korlátozások.

 

Terhesség és szoptatás

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

A gvajfenezin biztonságossága terhesség és szoptatás alatt nem teljes mértékben igazolt. Ha Ön terhes, csak akkor szedje ezt a gyógyszert, ha ezt orvosa javasolta.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Wick GuaifenoMed szirup etanolt (alkohol) tartalmaz. A Wick GuaifenoMed szirup kismértékben befolyásolhatja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

 

Fontos információk a Wick GuaifenoMed szirup egyes összetevőiről

A gyógyszer a következő összetevőket tartalmazza:

Szacharóz: Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert. A gyógyszer 5,58 g szacharózt (cukrot) tartalmaz adagonként, ami 0,46 kenyéregységnek felel meg. Ezt figyelembe kell venni, ha a beteg cukorbeteg diétát tart.

Etanol (alkohol): Ez a gyógyszer 5 tzérfogat százalékban etanolt (alkohol) tartalmaz. Amennyiben az adagolási útmutatót követik, egy adag (15 ml) 0,63 g alkoholt tartalmaz, amely 15 ml sörnek vagy 6 ml bornak felel meg adagonként. Az alkoholizmusban szenvedők számára ártalmas. Ezt figyelembe kell venni terhes és szoptató nők, gyermekek valamint magas kockázatú betegek, így májbetegségben vagy epiepsziában szenvedők esetén is. Egyéb gyógyszerek hatásai csökkenhetnek vagy erősödhetnek.

Nátrium: Ez a gyógyszer 1,3 mmol (30 mg) nátriumot tartalmaz adagonként. Ezt figyelembe kell venni nátrium kontrolált diétát (korlátozott só bevitelt) tartó betegek esetén.

 

3.       Hogyan kell szedni a Wick GuaifenoMed szirupot?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Ha nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

 

Amennyiben az orvos másként nem rendeli, a készítmény ajánlott adagja:

 

Felnőttek és 14 év feletti serdülők: 200 mg gvajfenezint, vagyis 15 ml‑t (egy adagolópohár a vonal szintjéig megtöltve) kell bevenni 4 óránként. Naponta legfeljebb 6 adag vehető be.

Ne alkalmazzon az ajánlottnál nagyobb adagokat. Ne vegye be a szirupot lefekvés előtt.

 

Alkalmazása gyermekeknél

14 év alatti gyermekek számára ez a gyógyszer alkalmazása  nem ajánlott.

 

Az alkalmazás módja

Szájon át alkalmazandó. Használat előtt az üveget fel kell rázni.

A gyermekbiztos zárást nyomja le, és egyidejűleg csavarja a nyíl irányába.

 

A kezelés időtartama

A Wick GuaifenoMed sziruppal ne kezelje saját magát 3-5 napnál tovább. Ha ez idő alatt nem történt lényeges javulás, és továbbra is nyákot köhög fel, vagy a köhögés tartósan fennmarad, orvoshoz kell fordulni, mert ez súlyosabb betegséget jelezhet. A Wick GuaifenoMed szirup két hétnél hosszabb ideig nem alkalmazható.

 

Ha úgy érzi, hogy a készítmény hatása túl erős vagy túl gyenge, kérjük, beszéljen orvosával vagy gyógyszerészével.

 

Ha az előírtnál több Wick GuaifenoMed szirupot vett be

Enyhe vagy közepes mértékű túladagolás szédülést, emésztőrendszeri zavarokat, hányingert, hányást vagy csökkent izomtónust okozhat. Súlyos túladagolás esetén fokozott izgatottság, zavartság és csökkent légzés jelentkezhet. Ilyen esetben a lehető leghamarabb forduljon orvoshoz. Nagy mennyiségű gvajfenezint hosszabb időn át alkalmazó betegek esetében ritkán húgyúti vagy vesekövek kialakulásáról számoltak be.

 

Ha elfelejtette bevenni a Wick GuaifenoMed szirupot

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

 

Ha idő előtt abbahagyja a Wick GuaifenoMed szirup szedését

Ha a gyógyszer szedését mellékhatások miatt hagyja abba, kérdezze meg orvosát, hogyan lehet ezeket enyhíteni. Ha a gyógyszer szedését azért hagyja abba, mert nem kielégítő a hatása, kérdezze meg orvosát, hogy szedhet-e másik gyógyszert.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

A nemkívánatos hatásokat a következő gyakorisági kategóriák szerint osztályozzuk:

Nagyon gyakori: 10 -ből több mint 1 beteget érinthet

Gyakori: 100 –ból 1‑10 beteget érinthet

Nem gyakori: 1000 –ből 1‑10 beteget érinthet

Ritka: 10 000 –ből 1-10 beteget érinthet

Nagyon ritka: 10 000 –ből kevesebb, mint 1beteget érinthet

Nem ismert: a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg.

 

  • Emésztőrendszeri betegségek és tünetek
  • Ritka: Emésztőrendszeri betegségek, beleértve a hányingert, a hányást és a hasmenést.
  • Immunrendszeri betegségek és tünetek
  • Nagyon ritka: túlérzékenységi reakciók, melyek súlyosak lehetnek, mint például nyelési nehézség, az arc, ajkak, nyelv vagy a torok duzzanata (ödémája), erős viszketés kiütéssel vagy a bőr duzzanatával, mély eszméletlen állapot (kóma), zavartság (dezorientáció), lassú szívműködés (bradikardia), hörgőgörcs, légzési nehézség (diszpnoé), túl alacsony fehérvérsejtszám (granulocitopénia) és anafilaxiás sokk.
  • Az ilyen típusú reakciókat láz, szédülés, hányinger, hányás, gyomorgörcsök, gyomorégés vagy fájdalom előzheti meg.
  • Levomentolra érzékeny betegek túlérzékenységi reakciókat tapasztalhatnak, beleértve a nehézlégzést is.

 

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

5.       Hogyan kell a Wick GuaifenoMed szirupot tárolni?

 

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő (EXP: ) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Legfeljebb 25°C-on tárolandó. (felnyitás után és bontatlanul egyaránt)

 

Felhasználhatósági időtartam felbontás után: 3 hónap.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Wick GuaifenoMed szirup?

A készítmény hatóanyaga a gvajfenezin (15 ml szirup 200 mg gvajfenezint tartalmaz).

Egyéb összetevők: szacharóz, propilén-glikol (E 1520), 96%-os etanol, nátrium-citrát (E 331), karmellóz-nátrium, vízmentes citromsav (E 330), makrogol-sztearát, méz-gyömbér aroma, verbéna aroma, nátrium-benzoát (E 211), polietilén-oxid, szacharin-nátrium (E 954), levomentol, tisztított víz.

 

Milyen a Wick GuaifenoMed szirup külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Sárga/Sárgásbarna színű viszkózus folyadék méz, gyömbér és mentol aromával és ízesítéssel; látható szennyeződéstől mentes.

 

Borostyán színű üveg polipropilén gyerekzáras kupakkal lezárva; polipropilén CE jelzéssel ellátott 5 ml, 10 ml, 15 ml, 22,5 ml beosztású adagolópohárral egy dobozban.

 

Kiszerelés: 120 ml vagy 180 ml szirup.

 

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó:

 

Forgalomba hozatali engedély jogosultja

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

Sulzbacher Strasse 40-50

D-65824 Schwalbach am Taunus

Németország

 

Gyártó

Procter & Gamble Manufacturing GmbH

Gross-Gerau Plant, Procter & Gamble Str. 1

64521 Gross-Gerau

Németország

Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Szívesen várjuk véleményed a termékről!


Megjegyzés: A HTML-kód használata nem engedélyezett!
Értékelés: Rossz Kitűnő

Hasonló termékek

Nap terméke
Vásárlói vélemények
Vásárlói vélemények Vásárlói vélemények
Az akciós termékek szerintem a legkedvezőbbek több patikával összehasonlítva. Jeleztem, hogy örülnék, ha másnap kiszállítaná a futár a terméket és úgy is lett, úgyhogy maximálisan elégedett vagyok velük, csak ajánlani tudom őket.
Aranyosné Németh Rita
Kedden rendeltem és csütortökön délben már nálam volt a rendelt termék!Nagyon gyors és szuper áron volt minden amit vettem!
Borgulya Alexandra
Többször rendeltem már,nagyon gyorsak,mindeig másnapra itt volt a csomagom. és szuper biztonságosan vannak becsomagolva a termékek. Persze az árak is kiválóak.
Fábián Pohlingerné Bernadett
Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz
Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz
Árukereső.huÁrukereső, a hiteles vásárlási kalauz

Fizetési módok

Szállítás

SIPO HÍRLEVÉL

Fontos számodra az egészséged? Iratkozz fel hírlevelünkre, és értesülj első kézből a legjobb ajánlatainkról!


Gyógyszertáraink

Termékkategóriáink

Gyakori kérdések